Ylöjärven Ilvekseltä urheiluvaatteita ja -tarvikkeita HOPE ry:n paikallistoimijalle
9.4.2021 14:38 Uutiset / Seuran etusivu

Toiminnanjohtaja Otso Lepomäki lahjoittamassa urheilutuotteita HOPE ry:lle

Ylöjärven Ilves on tehnyt tänään lahjoituksen urheiluvaatteista ja -tarvikkeista HOPE ry:n Tampereen toimipisteellä. Seura lahjoittaa Hopen kautta perheille käyttämättömiä, aikaisempien seuramallistojen lasten ja aikuisten urheiluvaatteita ja -tarvikkeita.

Hope ry on vapaaehtoisjärjestö, joka auttaa vaate- ja tavaralahjoituksin vähävaraisia tai äkillisiä kriisejä kohdanneita lapsiperheitä ja tukee näiden perheiden lasten harrastustoimintaa.

"Seuramme keskeisiin arvoihin kuuluu elinikäisen liikuntaharrastuksen tukeminen. Näissä merkeissä haluamme auttaa lahjoittamalla urheiluvarusteita perheille", kertoo Ylöjärven Ilveksen toiminnanjohtaja Otso Lepomäki.


   
Lisää uutisia
Ylöjärven Ilves ry
«  Toukokuu   »
Kategoriat